Jsou to skleněné nádoby někdy opletené bužírkou a někdy dřevitou vlnou. Do nich se vejde tak kolem padesáti litrů. Následují střední nádrže, a nakonec ty největší o obsahu až tisícovky litrů. Větší už zde probírat nebudeme, to jsou u již obří cisterny a ty ponecháme stranou. Takže takové nádrže na tekutiny jsou potřebné vždy a všude. Většinou jsou ze zdravotně nezávadných materiálů, takže v nich lze skutečně přepravovat všechno, třeba i mléko nebo pitnou vodu. Samozřejmě, že v jiných zase můžeme přepravit například chemické látky. V tom není problém. Nejnovější druh takových zásobníků na tekutiny je například IBC nádrž na vodu 1000 l. To je celé její technické označení, takže ihned vidíte, kolik vody pojme. Samozřejmě, že to nemusí být zrovna voda, možná jsem měl napsat tekutiny. To by bylo přesnější.

nádrže

Co to je ta záhadná zkratka před pojmenováním tohoto předmětu? IBC znamená. Přeložit se to klidně dá jako středně velký kontejner. Ano, protože není ani malý, ale ani velký, protože existují ještě větší V běžné praxi se však nejvíce používají tyto. Takové nádrže jsou používány po celém světě a u nás samozřejmě také. Dají se dobře skladovat, klidně mohou být i na sobě a navíc láká k jejich koupi cena.

nádrž

Nejsou nijak drahé a jejich životnost je prakticky neomezená. Pokud je někdo nepoškodí úmyslně, vydrží snad věčnost. Tyto nádrže se nemusí používat pouze průmyslově. Mohou se použít i v soukromém sektoru. Doma asi těžko, ale například na zahrádce mohou zachycovat dešťovou vodu, viděl jsem to i jako nádrž na vodu pitnou, kam majitel tuto pravidelně dovážel a ručně doléval. Jistě byste i vy přišli na další využití. Prostě všude tam, kde není voda jsou velice vhodné, například na stavbách jsem jich také viděl spousty. Pokud tam ještě není zavedena voda, tak je to výborná věc. Možná byste je využili i vy.